Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów

Dziś przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cedyni odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Na początku uroczystości absolwenci przekazali sztandar szkoły w Cedyni swoim młodszym następcom, po czym wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Głos zabrała dyrektor ZSP Pani Monika Nawrot, która przywitała nauczycieli, pracowników, zaproszonych gości, rodziców, a w szczególności uczniów i absolwentów klas ósmych. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i rodzicom za ich wkład i zaangażowanie w edukację. Głos zabrała także zastępca burmistrza Cedyni i jednocześnie dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Małgorzata Karwan, gratulując uczniom osiągnięć i życząc wszystkiego dobrego na nadchodzące wakacje.

Po przemówieniach wręczono wyróżnienia i stypendia dla najlepszych uczniów, a absolwentom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Głos zabrali również uczniowie klas siódmych, którzy przygotowali dla swoich starszych kolegów krótkie pożegnanie oraz prezenty. Po raz pierwszy w historii szkoły odbyła się Ceremonia wręczania nauczycielom czerwonych róż. Klasa z najlepszą średnią otrzymała puchar wypełniony słodkościami.

Na zakończenie absolwenci wspólnie zaśpiewali piosenkę i wznieśli w górę swoje birety.

Szkoła w Cedyni również i w tym roku wyszła z ciekawą i pożyteczną inicjatywą. Uczniowie w ramach podziękowań przynieśli na zakończenie roku szkolnego karmę dla zwierząt, która trafi do cedyńskiego schroniska.

Galeria na Facebooku: https://www.facebook.com/cedynia/photos/pcb.2690687487721695/2690684737721970/