Berlin na wyciągnięcie ręki

Berlin – stolica i największe miasto Niemiec. Zajmuje powierzchnię 890km2, zamieszkuje je ponad 3,5 mln osób. Jest drugim, pod względem liczby ludności, miastem Unii Europejskiej. Berlin jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych Niemiec i całej Europy, zarówno kolejowym, lotniczym i drogowym. (źródło: Wikipedia)

Przejście graniczne w Osinowie Dolnym w Gminie Cedynia jest jednym w wielu umożliwiających przeprawę przez zachodnią granicę Polski, jednak to właśnie przejście graniczne w Osinowie Dolnym jest najbliżej Berlina. Wg serwisu mapy.google.pl z przejścia granicznego w Osinowie Dolnym do centrum Berlina jest tylko 66km! Przekraczając granicę Polski w Osinowie Dolnym należy kierować się drogą 158 do Bed Freienwalde i dalej do miejscowości Blumberg, w której znajduje się węzeł niemieckiej autostrady A10 (47 km od granicy), która otwiera nam możliwość podróżowania po całej Europie.

Jeżeli następnym razem będą się Państwo wybierać do Berlina, zachęcamy do skorzystania z przejścia granicznego w Osinowie Dolnym, a wcześniej do odwiedzin historycznej Cedyni.