Targi Pracy w Cedyni – relacja

W piątek 11 czerwca br. pod wieżą widokową w Cedyni odbyły się Targi Pracy, w których udział wzięli mieszkańcy obszaru rewitalizacji, w szczególności uczniowie cedyńskiej Szkoły Podstawowej. Targi skierowane były do osób poszukujących pracy i bezrobotnych, którzy są szczególnie zagrożeni wykluczeniem społecznym. Działania organizowane w atrakcyjnej i bezpiecznej przestrzeni wokół wieży widokowej umożliwiły osobom bezrobotnym kontakt z pracodawcami, co w przyszłości ułatwi im znalezienie pracy.

Wszystkich przybyłych uczestników przywitał koordynator projektu Pan Arkadiusz Małecki. Głos zabrała także zastępca burmistrza Cedyni i jednocześnie dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Małgorzata Karwan, która przedstawiła wszystkim zaproszonych rzemieślników i przedsiębiorców.

Podczas Targów Pracy można było porozmawiać z rzemieślnikiem produkującym pyszne sery oraz z panią zajmującą się pszczelarstwem i ekologicznymi produktami. Swoją pracę przybliżył uczestnikom Targów kaletnik i szewc. Wykonane przez siebie wyroby ceramiczne zaprezentowała Pani Małgorzata Małecka, która jest naszym lokalnym rzemieślnikiem. Na Targach oferty pracy dla mieszkańców naszej gminy przedstawiły firmy Vreespol z Chojny, Milektron z Osinowa Dolnego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie Filia w Chojnie. Pierwszy raz ze swoim stoiskiem zaprezentowała się również Spółdzielnia Socjalna, od niedawna funkcjonująca w naszej gminie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Lokalnych inicjatyw społecznych na obszarach rewitalizacji gmin SSW, z projektu pn. „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” realizowanego przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” w partnerstwie z Fundacją Nauka dla Środowiska i Fundacją Pod Aniołem. Operatorem projektu było Czachowskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Demokratycznych.