Podpisanie umowy na poprawę akustyki sali gimnastycznej ZSP w Cedyni

Dziś, 4. kwietnia 2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni podpisano umowę w sprawie przekazania przez Urząd Marszałkowski dotacji celowej na zadanie pn. „Poprawa akustyki sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni, etap 2”. Umowę podpisał Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz oraz skarbnik Cedyni Magdalena Krupińska, w obecności kierownika Zespołu Administracyjnego Szkół Wacława Gołąba, który złożył wniosek o dofinansowanie niniejszego zadania. Kwota dotacji to 40 000 zł.

Inwestycja wpłynie pozytywnie na akustykę sali, poprawi komfort użytkowania uczniom, nauczycielom oraz osobom, które popołudniami biorą udział w zorganizowanych zajęciach sportowych i treningach.

Będzie to kolejny etap wygłuszenia sali gimnastycznej. W 2023 roku rozpoczęły się działania mające na celu zmniejszenie pogłosu. Zainstalowano dźwiękochłonne panele, które pozwoliły obniżyć pogłos o 40%. Kolejne etapy prac pozwolą na osiągnięcie parametrów zgodnych z obowiązującymi normami.