Narodowe Święto Niepodległości 2022

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy na obchody Narodowego Święta Niepodległości w piątek, 11.11.2022 r. do Cedyni. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.30 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele NMP w Cedyni. Po mszy, o godzinie 12.40, na placu Wolności przywitamy mieszkańców i gości oraz odśpiewamy wspólnie hymn państwowy.

Zapraszamy wszystkie organizacje, stowarzyszenia, firmy oraz osoby prywatne, które poczuwają się w obywatelskim obowiązku, do złożenia kwiatów pod pomnikiem na placu Wolności. Zachęcamy również wszystkie dzieci z naszej gminy, aby zabrały ze sobą znicze, które wspólnie złożymy w tym samym miejscu. Niech biało-czerwone akcenty wyróżniają się z tłumu w ten najważniejszy dla każdego patrioty dzień w roku.

W związku ze zmianami w programie, podczas obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się również poświęcenie oraz symboliczne przywitanie nowego wozu pożarniczego OSP Czachów.

Zebrani będą mogli wysłuchać patriotycznych występów artystycznych, obejrzeć wystawę pt. „Ojcowie Niepodległości” w Muzeum Regionalnym w Cedyni, w międzyczasie zjeść grochówkę, a następnie udać się do Czachowa, gdzie odbędzie się piknik strażacki.

Do zobaczenia na placu Wolności.

Narodowe Święto Niepodległości 2022