Majowe świętowanie

Szanowni Państwo. Początek Maja, to następujące po sobie ważne i cenne święta, o których każdy z nas powinien pamiętać, mimo trudnej sytuacji w naszym kraju.

Pierwszy Maja, to święto ludzi pracy. Obchodzone od 1890 roku ma nam pMaja, to Święto Ludzi Pracy. Obchodzone od 1890 roku, ma nam przypominać o szacunku do ludzi wykonujących ciężką pracę, bez której nie możemy się obejść. W dobie pandemii wielu z nas zaczęło dostrzegać jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią ludzie, którzy organizują nam życie – obsługują w sklepie, sprzątają ulice, nalewają benzynę, dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To Ich Święto i Im jesteśmy winni nasz podziw i szacunek. Składam Wszystkim Ludziom Pracy najpiękniejsze życzenia. Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia oraz by każdy z nas miał pracę i by była ona dobrze płatna i stabilna.

Źródło: http://www.sejm.gov.pl

Również 1 Maja świętujemy kolejną rocznicę wstąpienia Polski do Unii Również 1. Maja świętujemy kolejną rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To wydarzenie przypieczętowało fakt naszej obecności w wielkiej rodzinie narodów europejskich. Mimo, iż obecnie Unia znajduje się w kryzysie, nasza obecność w niej przyczyniła się do bezdyskusyjnego wzrostu gospodarczego, kulturalnego i bezpieczeństwa, jakiego nigdy nie doznaliśmy w najnowszej historii naszego państwa. Jako Cedynianie widzimy, jak dobre sąsiedztwo pozwala na rozwój naszego dobrobytu, a możliwość przemieszczania się daje nam niewymierne korzyści związane z zatrudnieniem i wymianą handlową. Ostatnie obostrzenia związane z zagrożeniem COVID – 19 pozwalają nam tym bardziej docenić to, co zyskaliśmy przez ostatnie lata. Powinniśmy sobie życzyć z okazji 16. rocznicy wstąpienia do Unii, by była ona nadal naszym stabilnym fundamentem rozwoju i bezkonfliktowej współpracy.

www.gov.pl

Od niedawna 2. Maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Święto wprowadzone na mocy ustawy w 2004 roku, ma uczyć szacunku do naszych barw narodowych i godła, za które nasi przodkowie przelewali krew. To właśnie 2. maja polscy żołnierze umieścili naszą flagę na Kolumnie Zwycięstwa i na zdobytym Reichstagu w Berlinie. Zachęcam gorąco Państwa, by okazać swój szacunek do naszych barw narodowych, wywieśmy flagi, niechaj Cedynia będzie biało – czerwona.

Trzeciego Maja to święto demokracji. Upamiętniamy w tym dniu uchwalenie drugiej w Europie (pierwsza była korsykańska), a trzeciej na Maja to święto demokracji. Upamiętniamy w tym dniu uchwalenie drugiej w Europie (pierwsza była korsykańska), a trzeciej na świecie konstytucji. 3. maja 1791 roku, chyląca się ku upadkowi Rzeczypospolita, szarpana przez zaborców, próbowała ratować swoje istnienie poprzez zmianę ustroju. Elity intelektualne naszego kraju wiedziały, że dla nowoczesnego państwa demokracja to świeża krew w żyłach, która pozwala na odrodzenie. Wtedy się nie udało i na wiele lat Polska została wymazana z mapy świata. Dlatego dziś, pamiętając o tamtych wydarzeniach, powinniśmy tym bardziej życzyć sobie, by zasady demokracji i szacunek do Konstytucji były powszechne i przestrzegane.

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Narodowe_Trzeciego_Maja

Czwartego Maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.
Z tej okazji przekazuję wszystkim Strażakom najserdeczniejsze życzenia. Składam Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz gorące podziękowania za działalność ratowniczą i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Życzę Państwu miłych świąt, słonecznej pogody i dużo zdrowia.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki