Finał WOŚP w Cedyni

Druga sobota października to start wielkiej „finałowej” machiny. Po raz kolejny Sztab w (nazwa miejscowości) jest częścią corocznej akcji Fundacji WOŚP. 9 października Jurek Owsiak ogłosił temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP, czyli cel medyczny, na który Sztab WOŚP w Cedyni, a razem z nim mieszkańcy Gminy Cedynia będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia. W ubiegłym roku nasz sztab zebrał 22.440,40PLN.

Sztab #5608 w Cedyni dziękuje za 29. Finał
Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Sztab w Cedyni zagrał jeszcze głośniej i udało się zebrać (kwota na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie – 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

Wesprzyj organizację 30. Finału
W zbiórce, realizowanej w Cedyni wzięło udział 20 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie miasta.

Także w tym roku Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

Finał WOŚP w Cedyni