Dzień Samorządu Terytorialnego

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku jest on szczególny, bo właśnie mija 30 lat od pierwszych wyborów do rad gmin. Były one następstwem ustawy z 8 marca 1990 r., która po 40 latach przywracała samorząd terytorialny.

Przez lata wiele się zmieniło – struktura województw, powołano powiaty, burmistrz wybierany jest w wyborach bezpośrednich, ale idea pozostaje ta sama – mamy się Sami Rządzić i być zorganizowaną, odpowiedzialną społecznością. Mamy budować swoje bezpieczeństwo, dobrobyt i przyszłość. Mamy gospodarować na swojej ziemi.

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przez te lata zaangażowani byli w budowanie samorządności na terenie gminy Cedynia. Od sołtysów, radnych, urzędników, po nauczycieli i społeczników.

Składam Wam życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zrealizowania zamierzeń w pracy zawodowej i społecznej, aby w następnych latach pracy samorządowej długofalowe i roztropne działania przynosiły wymierne efekty dla mieszkańców naszego regionu.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki