„Dzień pieczonego ziemniaka” w Czachowie

Było wesoło i smacznie. Ziemniaki prosto z ogniska cieszyły się dużym powodzeniem. Również stół obok grilla z kiełbaskami zachęcał do degustacji. Zupy: gulaszowa i grochówka rozgrzewały a gwoździem kulinarnym imprezy był upieczony dzik. Tradycyjnie z Czachowa nikt nie wyjechał głodny.

Również muzycznie i zabawowo było bardzo „smacznie”, śpiewały małe gwiazdy estrady cedyńskiej: Marysia Paluch, Basia Szałecka, Wanessa Zagórska i troszkę starsze: zespół Czciborzanie i zespół Gama pod batutą pani Ewy Kwiecień. Wszystkim pięknie dziękujemy.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych. Dmuchane zamki cieszyły się jak zawsze popularnością, w tym miejscu dziękujemy panu Burmistrzowi Cedyni Adamowi Zarzyckiemu. Pani Ewelina zadbała o ciekawe gry, konkursy i zabawy a nasi strażacy na czele z panem Łukaszem Zatorem przygotowali piękny pokaz ratowania ludzi z zakleszczonego samochodu.

Organizatorami imprezy byli: Sołtys, Rada Sołecka, OSP Czachów, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Cedyni.

Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu Dnia pieczonego ziemniaka pięknie dziękujemy.