Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn i Dzień Seniora w Golicach – relacja

W minioną sobotę, tj. 11 marca 2023 r, w świetlicy wiejskiej w Golicach Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował wyjątkowe wydarzenie. Był to Dzień Kobiet połączony z Dniem Mężczyzny oraz Dniem Sołtysa.

W przyjęciu udział wzięli przedstawiciele wszystkich sołectw gminy Cedynia na czele z sołtysami, członkowie stowarzyszeń, Domu Seniora ze Starej Rudnicy, dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni oraz władze gminy Cedynia, Radni Rady Miejskiej w Cedyni, dyrektorzy jednostek, pracownicy Urzędu Miejskiego,

Wszystkich zgromadzonych w sali gorąco przywitała zastępca burmistrza i dyrektor COKiS w jednej osobie – Małgorzata Karwan, przekazując głos burmistrzowi Cedyni Adamowi Zarzyckiemu oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej w Cedyni Piotrowi Głowniakowi. Panowie złożyli piękne życzenia wszystkim paniom oraz zsolidaryzowali się z mężczyznami, świętując razem z nimi.

Sołtysi otrzymali z rąk burmistrza i przewodniczącego listy gratulacyjne wyrażające wdzięczność i uznanie za ich pracę na rzecz sołectw oraz całej gminy.

Każdego gościa przy wejściu witał Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, wręczając paniom kwiat, a panom kolorowy samochodzik.

Scena tego dnia tętniła niesamowitą energią. Na początku wystąpiły utalentowane dzieci, działające przy COKIS, które przygotowały wspaniały repertuar pod okiem niezastąpionej Ewy Kwiecień – roztańczonej akordeonistki.

Wszystkich oczarował zespół Czciborzanie, który od niedawna występuje w powiększonym składzie oraz wspaniałe Ale Babki – rozśpiewane kuzynki Stanisława Kopczyńska i Helena Jadach.

Wyjątkową niespodzianką dla zgromadzonych był występ wokalistki z Ukrainy – Anastasi Sikozy. Anielskim głosem i talentem aktorskim zachwyciła wszystkich.

Nie mniej emocji i radości spowodował występ pięciu akordeonistów jednocześnie. Byli to Waldemar Głęboczyk z Prenzlau, Jan Ogonowski z Mieszkowic, Aleksy i Eugeniusz Gołębiowscy z Kazachstanu, a na co dzień mieszkający w Dębnie oraz Ewa Kwiecień.

Gościliśmy również przemiłe małżeństwo przedsiębiorców – pochodzący z Dębna Aneta i Stanisław Dobropolscy, zaprezentowali swój produkt „Zakwas buraczany z Dębna” oraz skarby ze „Stodoły Anioła”.
Udało się nawet odśpiewać pięknie „Sto lat!” jubilatce, która uczestniczyła w wydarzeniu.

Wisienką na torcie był występ zespołu Feniks. Ciężko było usiedzieć na miejscu, kiedy z głośników płynęła muzyka rozrywkowa w profesjonalnym wykonaniu pana Stanisława Świątka.

Zorganizowanie takiej imprezy nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, którym najserdeczniej dziękujemy.

Za każdym razem kiedy COKIS organizuje wydarzenie, cel jest jeden – zrobić to tak, aby uczestnicy dobrze się bawili, dobrze wspominali i mogli się integrować. Mamy nadzieję, że i tym razem się udało to osiągnąć i wspomnienia Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzn i Dnia Sołtysa zostaną z Państwem na zawsze.
Dziękujemy za udział!

GALERIA