Dni Cedyni – coroczne święto miasta, w tym roku zorganizowane zostały 23-24-25 czerwca. Dla cedynian jest to wyjątkowa impreza, przyciągająca wielu gości z gmin ościennych, a nawet z całego województwa. Wyjątkowość trzydniowego wydarzenia polega na tym, że każdy uczestnik może znaleźć w programie coś interesującego dla siebie. Połączenie działań sportowych, rozrywki, kultury i historii w przystępny dla widzów sposób sprawiło, że mimo wahań pogody, frekwencja na Dniach Cedyni była bardzo wysoka.
Już w piątek w cedyńskim amfiteatrze gościliśmy wczesnośredniowiecznych rekonstruktorów, którzy rozbili swoje obozowisko, by goście od początku imprezy, czyli właśnie w piątek i w sobotę, mogli uczestniczyć w historycznym widowisku, mając próbę tego, co czeka ich w niedzielę na polanie pod Górą Czcibora.
Piątkowy wieczór upływał również pod znakiem występów wokalnych i muzyki tanecznej. O godzinie 18.00 Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, jednocześnie Zastępca Burmistrza Cedyni, Małgorzata Karwan, przywitała gości w amfiteatrze.
Deszczowa pogoda nie przeszkodziła chętnym do uczestniczenia w wydarzeniu. Amfiteatr stopniowo wypełniał się po brzegi. Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki zadbał o to, by program wydarzenia uwzględniał występy nie tylko znanych gwiazd, ale również gwiazd najważniejszych dla Cedynian – młodych wokalistów i lokalnych zespołów. Na początku scenę przejęli wokaliści z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, kształcący się pod opieką Ewy Kwiecień, czyli Marika Filińska, Jakub Świątek, Kamila Błaszczyk, Lena Wieczorek, Amelia Szablewska, Basia i Gabrysia Hreczuk, Maja Malaga, Klementyna Pociej. Zaraz po nich piękny występ miały młode wokalistki z Piasku: Oliwia Marchewka, Sandra Bartosińska, Magda Kucharska oraz Julia Balcer, Emilia Kucharska i Kinga Pawełczyk.
Nie zawiodła nas również Wanessa Zagórska, która premierowo wykonała swój własny utwór w akompaniamencie pianina. Słowa i muzyka utworu były jej autorstwa.
Na scenie wystąpił niezastąpiony Zespół Czciborzanie, pod batutą Roztańczonej Akordeonistki.
Bartosz Żugaj, który już trzeci raz występował w gminie Cedynia, również zachwycił publiczność swoim energicznym występem.
Można powiedzieć, że cedyńscy artyści byli supportem gwiazdy piątkowego wieczoru.
O 20.00 na scenie pojawił się zespół Long&Junior. Taneczna muzyka disco polo niosła się echem w okolicy. Po występie wokaliści rozdawali fanom autografy i robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Występ Endrju, Kapeli Okay Band oraz Joanny Kwapisz – Barskiej to dawka coverów znanych piosenek w fantastycznym wykonaniu. Publiczność tańczyła i śpiewała wszystkie utwory razem z artystami.
Piątkowe wydarzenie nastroiło pozytywnie uczestników na dalszą część świętowania dni miasta. Głodni historycznej wiedzy goście mogli obserwować budującą się osadę wojów, po czym dobrze się bawić przy rozrywkowym widowisku.