Akcja usunięcia niewybuchów zakończona

Informuję, iż akcja usunięcia znalezionych niewybuchów w Osinowie Dolnym zakończyła się pomyślnie, w związku z czym wszystkie drogi oraz most na Odrze są już przejezdne.

Jednocześnie składam serdeczne podziękowania dla : Jednostki Wojskowej Szczecin Podjuchy – Brygada Saperów, Policji, OSP Cedynia, OSP Czachów, OSP Osinów Dolny, OSP Lubiechów Górny, Żandarmerii Wojskowej, Rejonu Dróg Wojewódzkich- Chojna, Straży Leśnej Nadleśnictwa Mieszkowice, Urzędowi Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie oraz Gryfińskiemu Stowarzyszeniu Ratowniczemu za szczególne zaangażowanie podczas akcji ewakuacji w miejscowości Osinów Dolny w związku z zagrożeniem usuwania znalezionych niewybuchów. Profesjonalizm jakim wykazały się wszystkie Służby pozwolił na bardzo szybkie i sprawne usunięcie zagrożenia.

Jesteście zawsze tam, gdzie zagrożony jest człowiek, a także jego dobytek. Jako przedstawiciel tego społeczeństwa przekazuję słowa uznania i podziękowania za ofiarność i sprawność działania, co dla mnie i społeczności jaką reprezentuję ma bardzo realny wymiar wzrastającego poczucia bezpieczeństwa.

Burmistrz Cedyni
Adam Zarzycki