„Zakątek dla juniora i seniora” – Relacja

W niedzielę 28 marca 2021 r., na osiedlu przy ul. Czcibora w Cedyni odbyło się wydarzenie animacyjne podsumowujące realizację zadania „Zakątek dla juniora i seniora”, które przygotowała grupa inicjatywna z Cedyni wraz z wolontariuszami. W ramach projektu zakupiono zestawy do ćwiczeń, tablicę do gry w „kółko i krzyżyk”, dwie tablice do rysowania oraz bujak dla dzieci.

Wydarzenie rozpoczął koordynator zadania, który przywitał wszystkich uczestników oraz podziękował za pomysł i wykonanie Liderce projektu Pani Elżbiecie Niedźwiedzkiej, operatorowi – Czachowskiemu Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych i Demokratycznych oraz wolontariuszom, którzy pomagali przy realizacji zadania. Po przywitaniu zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe za udział w konkursie plastycznym pt. „Moja okolica mnie zachwyca – zakątek dla juniora i seniora”, czyli jak młodsi i starsi spędzają wspólnie czas. Zgromadzeni uczestnicy wzięli udział w wielu konkursach z nagrodami, m.in. rysowanie królika i żyrafy na czas oraz we wspólnej grze w „kółko i krzyżyk”. Dzięki transmisji można było posłuchać nagrań zespołu Czciborzanie. Całe wydarzenie umilały utwory, które na akordeonie zagrała „trenerka” zespołu – Pani Ewa Kwiecień.

W ramach wydarzenia została wygłoszona przez ratownika medycznego prelekcja na temat bezpieczeństwa oraz odbył się pokaz pierwszej pomocy. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekał słodki poczęstunek. W godzinach wieczornych odbył się spektakularny pokaz ognia i laserów, który przeprowadziła grupa „Światłogień” ze Szczecina.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Wydarzenie odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Galeria