Jak założyć profil zaufany przez internet?

Załóż profil zaufany już dziś! To naprawdę proste. Obejrzyj i posłuchaj Michała Czerneckiego – ambasadora naszej kampanii „e-Polak potrafi!”, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces.

Profil zaufany to Twój klucz do e-usług. Bezpłatne i bezpieczne narzędzie, dzięki któremu potwierdzisz w internecie swoją tożsamość. Michał Czernecki, ambasador kampanii „e-Polak Potrafi!”, pokaże Ci jak go założyć. To naprawdę proste. Zrobisz to za darmo i w kilka chwil. Dzięki profilowi zaufanemu wiele spraw urzędowych możesz załatwić bez wychodzenia z domu – online.

Jakie? Oto tylko kilka przykładów:

• złożysz wniosek o nowy dowód osobisty,

• zgłosisz narodziny dziecka,

• sprawdzisz swoje punkty karne,

• sprawdzisz historię pojazdu i wiele innych spraw.

Pełna lista dostępnych e-usług znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/gov/uslugi-dla-oby…

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/e-polak-potrafihttps://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla…https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-prof…

Kampania „e-Polak potrafi!” jest częścią projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=5zvWIQ7cLVU