Wieża widokowa z nominacją na Zabytek Zadbany 2022

Niezmiernie miło Nam poinformować, iż „Wieża widokowa wraz z otoczeniem” uzyskała nominację w kategorii rewaloryzacji przestrzeni kulturowej i krajobrazu konkursu Zabytek Zadbany 2022.

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Celem konkursu jest promocja postaw właściwej opieki nad zabytkami oraz propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.

W 2022 r. do konkursu zgłoszono 100 zabytków, po ocenie formalnej zakwalifikowało się 88 obiektów z 16 województw, w tym 2 z województwa zachodniopomorskiego.

W każdej z kategorii (z wyjątkiem kategorii specjalnej) jury konkursu nominuje maksymalnie cztery obiekty, z których wyłania laureata i maksymalnie trzech wyróżnionych. W dniach 12-13 maja 2022 roku miały miejsce obrady jury konkursu „Zabytek Zadbany” podczas których dokonano nominacji w poszczególnych kategoriach.

Przyznanie nagród laureatom i wyróżnionym wyłonionym spośród nominacji oraz tytułów laureatów kategorii specjalnej nastąpi na uroczystej gali w listopadzie tego roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym https://nid.pl/2022/05/31/zabytek-zadbany-2022-nominowane-obiekty-zabytkowe/