Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Ziemi Cedyńskiej!

Dnia 21.10.2018 r. obdarzyliście mnie Państwo swoim zaufaniem i zdecydowaliście, że będę Waszym reprezentantem – najpiękniej jak potrafię, za Wasz udział w głosowaniu i za każdy Wasz cenny głos, serdecznie dziękuję!

Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Dziękuję za życzliwość, za przyjazne spontaniczne gesty sympatii. Za spotkania, za uśmiech i za wybór mojego programu wyborczego dla dobrej przyszłości Naszej Gminy Cedynia. Dziękuję także bardzo za zaufanie okazane osobom, które Wam rekomendowałem jako kandydatów do Rady Miejskiej, obdarzonych moim zaufaniem.

Nie zawiodę Waszego zaufania i obiecuję dotrzymać wyborczych obietnic – choć już tylko po pierwszym tygodniu wiem, że czeka nas dużo pracy i wysiłku dla poprawy stanu finansów gminy.

Chcę być burmistrzem nie tylko moich wyborców, ale wszystkich mieszkańców naszej gminy i interesów nie tylko chwilowych i bieżących, ale nakierowanych daleko w przyszłość. Jestem do Państwa dyspozycji codziennie. Jeśli tylko będzie taka potrzeba – ułatwię Wam kontakt ze mną zostając dłużej, niż trwa urzędniczy dzień pracy. Tak przecież było zawsze. Pragnę wszystkich Państwa – mieszkańców – zaprosić serdecznie do współpracy.

Funkcja burmistrza to służba wobec Was wszystkich. Czeka nas ogrom pracy, dużo ważnych decyzji do podjęcia, wiele zadań do realizacji.

Dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców, bardzo liczę na współpracę i przychylność Rady Miejskiej. Choć atmosfera pierwszej Sesji była naprawdę swoista – to jednak bardzo liczę na to, że także radni, którzy nie startowali ze mną po jednej stronie, wesprą mnie mocno w pracy kierując się tylko i wyłącznie dobrem naszej gminy i jej mieszkańców. Proszę Was już dzisiaj o pomoc przy prostowaniu ścieżek, które nam pogmatwano – czyż nie po to mnie i Was wybrali nasi wyborcy ? To z tej naszej pracy będą nas na bieżąco rozliczać. Także i ja chcę Wam pomóc pozostawić po sobie, po tej kadencji, konkrety i powody do dumy. Aby po jej zakończeniu nie pisać wyborcom banałów budzących wesołość i zakłopotanie.

Wybory się skończyły. Aktywność kilku uważających się za wpływowe osób, niepogodzonych z przegraną – trwa jednak dalej. To pokazuje, kto w naszej gminie siał i w dalszym ciągu sieje ziarno niezgody i ciągać chce ludzi po sądach. Nadal jednak są tacy, którzy potrafią to nazywać „spokojem” i tym „spokojem” się chwalić.

Zgoda buduje – niezgoda rujnuje. To mądre spostrzeżenie zawsze przyświecało moim decyzjom. Nigdy jednak nie było i nie będzie zgody na frymarczenie możliwościami i potencjałem, jaki miała i nadal ma gmina i jaki tworzą nasi mieszkańcy. Wszyscy pragniemy stabilizacji, spokoju i zrównoważonego rozwoju całej gminy. Będę budować i jednoczyć nie oglądając się na barwy i przynależności. Ta gmina to wielki potencjał i wspaniali ludzie! Dlatego proszę o zgodę i o wspólną pracę – walkę i spory zostawmy na boku – a ich siewców ignorujmy.

Szanowni Państwo, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za okazane mi zaufanie, którego nie zawiodę. Będę burmistrzem uczciwych interesów wszystkich mieszkańców i rzecznikiem dobra gminy Cedynia! Dobrze wiecie, że dokładnie tak było w czasie moich poprzednich kadencji. Serdecznie zapraszam do współpracy!

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki