Serce za serce

16 września 2021 roku przy wejściu głównym szkoły stanęło piękne czerwone serduszko – pojemnik przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek . Już od wielu lat cała społeczność szkolna i przedszkolna wraz z rodzicami i nauczycielami zbiera nakrętki, które oddajemy potrzebującym, lub pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przekazujemy na wybrany cel charytatywny.

W ubiegłym roku szkolnym Samorząd Uczniowski po konsultacjach z dyrekcją szkoły i nauczycielami, zdecydował o zakupie takiego pojemnika. Mieliśmy jednak bardzo dużo szczęścia, gdyż na swojej drodze spotkaliśmy fachowców, którzy bezpłatnie wykonali dla nas duże metalowe serce. Firma GOLDEN GROT z Morynia kierowana przez Panów Marcina Kowalczyka i Mariusza Malinowskiego przekazała naszej szkole w darze wyjątkowe cedyńskie serce, które powoli zapełnia się kolorowymi nakrętkami.

Gorąco podziękowaliśmy naszym Darczyńcom za ten hojny gest, wręczając słodkie upominki i nadając firmie Golden Grot honorowy tytuł PRZYJACIELA SZKOŁY W CEDYNI. Serce cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, i niech zapełnia się w jeszcze większym tempie.

Przy okazji zdobienia terenu apelowego naszej szkoły jest żywym dowodem na to, że warto pomagać innym, bo dobro zawsze do nas wraca.

czerwone serduszko - pojemnik przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek
Czerwone serduszko – pojemnik przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek