„Rzucali mięsem i sztachetami”- Festyn Rodzinny w Bielinku

W sobotę 10 sierpnia odbył się Festyn Rodzinny na placu przy świetlicy wiejskiej w Bielinku. Organizatorami byli pani Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie na Rzecz Odbudowy Kościoła i COKiS. Program festynu skierowany był do wszystkich, którzy chcieli miło i w dobrej atmosferze spędzić sobotnie popołudnie i wieczór, a nawet połowę nocy. Blok konkursów i zabaw został przygotowany zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Wielką przyjemnością dla słuchaczy były występy artystyczne. Wystąpiły w swoich repertuarach, śpiewając wręcz anielskimi głosami w kolejności Martyna Lewandowska z Chojny , Maja Zielenkiewicz z Chojny , Julia Zielenkiewicz z Chojny i Agata Krupińska z Cedyni. Na zakończenie części oficjalnej zaśpiewał zespół Gama, który jak widać było i słychać jest w znakomitej formie- wszystkim bardzo pięknie dziękujemy.

Przed rozpoczęciem festynu w godzinach przedpołudniowych od 7:00 do 12:00, odbyły się zawody wędkarskie o puchar Sołtysa. Zwyciężył Kamil Klag, drugie miejsce zajął Łukasz Zator, a trzecie Jarosław Fyk. Fantastyczną zabawą okazały się trzy konkursy dla dorosłych: rzut sztachetą, rzut mięsem oraz bieg po rybkę. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody, bardzo przydatne zwłaszcza w takim dniu… . Kolorowo i bajkowo wyglądały buzie dzieci, które artystycznie malowały panie z COKIS- Ewelina Świderska i Lucyna Kuta. Obie panie przygotowały również dla dzieci gry i zabawy. Dużą atrakcją okazała się loteria pt. „Gra w ciemno” oraz licytacja, z której cały dochód przeznaczono na wyposażenie kościoła.

Za każdą okazaną pomoc, wsparcie oraz dary rzeczowe dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Za pracę wszystkich ludzi dobrej woli składamy gorące słowa uznania. Dziękujemy pięknie.

W imieniu organizatorów
Małgorzata Karwan

GALERIA