Runda dyskusyjna w Kleist – Museum we Frankfurcie nad Odrą

7. maja w Kleist – Museum we Frankfurcie nad Odrą odbyła się runda dyskusyjna „Antenne-Stammtisch”. Tematyką były polsko-niemieckie projekty turystyczne i turystyka w rejonie przygranicznym.

W dyskusji wziął udział Burmistrz Cedyni Piotr Głowniak. Rozmawiał z uczestnikami spotkania głównie o moście Siekierki – Neurüdnitz. Tematem dyskusji była aktualna sytuacja turystyczna na pograniczu, problemy, jakie napotykane są po oby stronach Odry w związku z rozwojem ruchu turystycznego.

Prowadzący dyskusję pan Andreas Oppermann – kierownik redakcji w studio RBB, pytał również jak zmieniła się sytuacja turystyczna i współpraca polsko-niemiecka przez 20 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Burmistrz Głowniak podkreślał, że gmina Cedynia od lat korzysta z funduszy europejskich. Wiele inwestycji i wydarzeń tematycznych było realizowanych dzięki pozyskanym środkom finansowym z Unii Europejskiej.

To było bardzo ciekawe spotkanie, stwarzające możliwości na dalszą owocną współpracę. Dla gminy Cedynia ważne jest, by utrzymywać partnerstwo z zachodnimi sąsiadami.