„Podaruj nam znicz – kwiaty”

W związku ze zbliżającym się świętem Niepodległości, które będziemy obchodzić jak co roku 11 Listopada w różnych częściach kraju, zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby, do włączenia się w akcję „Podaruj nam znicz – kwiaty”. Inicjatywa ma na celu przekazanie zniczy i kwiatów, które być może nie zostały wykorzystane w trakcie tegorocznego Święta Zmarłych.

Zebrane znicze i kwiaty zostaną 11 Listopada rozdysponowane na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach, na którym spoczywa niespełna dwa tysiące poległych żołnierzy z kolei ponad jeden tysiąc żołnierzy jest upamiętnionych na tablicach pamiątkowych.            

Zainteresowane osoby mogą przynosić swoje znicze, kwiaty w wyznaczonych miejscach:

– Urzędu Miejskiego w Mieszkowicach w godzinach urzędowania 7:00 – 15:00 do dnia 10 listopada br.

– Muzeum Regionalne w Cedyni godzinach 8:00-14:00  w dniu 10 listopada br. Mieszkańcy proszeni są o zostawianie zniczy przed drzwiami muzeum, znicze zostaną zabezpieczone przez pracownika muzeum.

– Rynek Miejski w Myśliborzu w godzinach 13:00-16:00 w dniu 8 listopada niedziela. Na miejscu będzie znajdował się specjalnie oznaczony samochód.

Organizatorzy: Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Burmistrz Chojny Barbara Rawecka, Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, Grupa Historyczno-Eksploracyjna Bärwalde-Konigsberg, Stowarzyszenie Nad Myślą.

Grafika: https://pixabay.com/pl/photos/znicz-p%C5%82omie%C5%84-%C5%9Bwieca-ogie%C5%84-wosk-3784198/