Cedynia „Pod biało – czerwoną”

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji ogłaszają akcję pt. „Pod biało – czerwoną”, która zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej gminy, która weźmie udział w projekcie i spełni określone w regulaminie warunki. Aby wziąć udział, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl, na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/, do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59. Trzy gminy, które osiągną najlepsze procentowo wyniki głosowania w stosunku do liczby mieszkańców odwiedzi Premier Mateusz Morawiecki.

Celem projektu jest upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., a umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu w gminie to dowód na to, jak ważne są dla nas Polaków, symbole narodowe.

Zapraszamy do wzięcia udziału i wspierania działań na rzecz wychowania patriotycznego i wzmacniania ducha patriotyzmu.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby oddać swój głos na naszą gminę, ale z różnych przyczyn będzie miał z tym problem, to służymy pomocą i zapraszamy do biura Muzeum Regionalnego w Cedyni, celem oddania głosu. W polu” Imię i nazwisko Lidera, który zachęcił Cię do oddania głosu” należy wpisać pracownika CPiT Annę Zarzycką.

Pod biało-czerwoną
Pod biało-czerwoną