Pierwszy miesiąc wakacji za nami

W tym czasie w świetlicy odbyło się wiele ciekawych zajęć. Wakacje rozpoczęliśmy od ogniska. Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu to czynności, które dzieci uwielbiają, dlatego nie mogło tego zabraknąć.

Podczas zajęć techniczno- plastycznych dzieci wykonały m.in. organizery na biurko z rolek, akwaria, zawieszki, świeczniki, bransoletki, obrazy z kolorowego piasku. Malowanie farbami na folii dawało także wiele radości. Powstały również piękne obrazy malowane na sztalugach w plenerze. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi malarze. Zajęcia kulinarne to kolejna atrakcja w świetlicy. Świetliki z wielką chęcią pomagają, ale również same potrafią przygotować mniej skomplikowane dania, czy desery. Gofry, naleśniki, placki ziemniaczane, racuchy, frytki, kluski śląskie oraz zdrowe i kolorowe kanapki. Właśnie takie frykasy przygotowywaliśmy w świetlicy.

Przy wejściu do świetlicy posadziliśmy nowe kwiaty. Odbyła się także gra terenowa z zadaniami. Swoimi zdolnościami i umiejętnościami dzieci wykazały się podczas mini turnieju gier planszowych, w piłkarzyki i cymbergaja oraz quizie Kocham Cię Polsko.

Świetlica uczestniczyła także w miesiącu lipcu w I Cedyńskim Pchlim Targu. Na specjalne zaproszenie świetlicę odwiedził policjant z miejscowego posterunku, aby przybliżyć naszym milusińskim jak należy zachowywać się podczas letniego wypoczynku. Opiekun świetlicy osiedlowej dziękuje dzieciom za zaangażowanie podczas wszystkich prowadzonych zajęć, a także rodzicom za pomoc i wsparcie.

GALERIA