Osobowość Roku – kategoria „Kultura”

Plebiscyt „Osobowość Roku” organizowany przez Głos Szczeciński, od lat cieszy się zainteresowaniem czytelników, którzy nominują kandydatów do tego prestiżowego tytułu. Głosowanie w plebiscycie prowadzone jest w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna oraz Nauka. W tym roku, w kategorii „Kultura” na szczeblu powiatowym zwyciężyła Ewa Kwiecień. To zwycięstwo dało awans do wojewódzkiego finału plebiscytu.

Pani Ewa jest instruktorem zatrudnionym w Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu od 2019 roku. Prowadzi zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz dla dorosłych – zespół Czciborzanie i Gama. Jest instruktorką śpiewu oraz gry na instrumentach, tj. pianino, ukulele, keyboard, bongosy, Bum Bum dzwonki sztabkowe na tubach. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu nasi lokalni wokaliści i artyści rozwijają swoje zdolności oraz pasje muzyczne. Uczniowie szkolący się pod okiem Pani Ewy biorą udział w konkursach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, w których wielokrotnie zdobywają wyróżnienia i nagrody.

Dzięki staraniom laureatki gminne zespoły rozwijają swoją działalność. Obecnie piszą własne teksty piosenek i mają swój regionalny repertuar. Czciborzanie i Gama nawiązały współpracę z innymi zespołami z naszego województwa, z którymi organizują wspólne spotkania, wyjazdy i koncerty.

Pomysłowość i kreatywność Pani Ewy oraz jej podopiecznych mogliśmy oglądać także w sieci. Podczas trwania pandemii wokaliści nagrywali ścieżki dźwiękowe oraz sceny do teledysków w swoich domach i ogrodach. Nagrane i zmontowane video mogliśmy zobaczyć m.in. na stronie Gminy Cedynia.

Gratulujemy Pani Ewie i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy Państwa do dalszego głosowania na naszą kandydatkę, które będzie trwać od 31 maja do 9 czerwca.

Link do głosowania https://gs24.pl/p/osobowosc-roku-2020,1009557/

zdjęcie dzieci z zajęć online
Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne
zdjęcie zespołu Czciborzanie