Oficjalne rozpoczęcie Dni Cedyni w sobotę – relacja

Tradycją jest, że mimo piątkowych wydarzeń z okazji Dni Cedyni, oficjalne rozpoczęcie imprezy odbywa się dopiero w sobotę. Tak było i w tym roku.

O godzinie 18 gości ze sceny przywitał Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. Nasz gospodarz czynił również honory wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród absolwentom szkół z naszej gminy – uczniom ZSP w Cedyni oraz Szkoły Podstawowej w Piasku.

Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni Piotr Głowniak przekazywali każdemu uczniowi gratulacje. Następnie uhonorowani zostali najlepsi absolwenci spośród wszystkich, a były to Zuzanna Szczerba z ZSP w Cedyni oraz Martyna Kubaj ze szkoły w Piasku. Uczennice otrzymały listy gratulacyjne oraz nagrodę burmistrza.

Klucz do bram  miasta został przekazany uczennicy z najwyższą średnią ocen – Zuzannie Szczerbie.

Najzdolniejsi uczniowie naszych szkół otrzymali również stypendia Rady Miejskiej w Cedyni wręczone przez Przewodniczącego Piotra Głowniaka. Stypendia naukowe otrzymały najlepsze absolwentki, a stypendium sportowe otrzymała uczennica VII Klasy Kamila Honcharenko.

Nagrodzeni zostali również artyści, którzy pod okiem Ewy Kwiecień rozwijają swój talent na zajęciach od kilku lat, uczestniczą w wielu przeglądach wokalnych z mniejszymi i większymi sukcesami, ale z każdego z nich wracają z nowym doświadczeniem. Nagrodzeni artyści to Marika Filińska, Lena Wieczorek, Jakub Świątek i Wanessa Zagórska.

Na wniosek burmistrza Cedyni została również przyznana Nagroda Specjalna Dyrektora Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu za wybitne osiągnięcia artystyczne. Nagrodę otrzymała Wanessa Zagórska, która na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów i poważnych projektów.

To nie był koniec nagradzania zasłużonych. Zwycięzcy konkursu wiedzy historycznej „Cedynia, moja gmina, moja historia” otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Adama Zarzyckiego oraz Dyrektora Muzeum Michała Potapińskiego.

Na zakończenie oficjalnej części przedstawiciel KGHM Polska Miedź Cedynia pan Krzysztof Tobolewski razem z Burmistrzem nagrodził zwycięzców Biegu do Orła – Cedynia 972-2023. Fundacja KGHM Polska Miedź jest największym sponsorem Dni Cedyni od dwóch lat. To dzięki wsparciu Fundacji udało się nam zorganizować bieg z profesjonalną obsługą firmy i kadrą sędziowską.

GALERIA 1

GALERIA 2