„Młodzieżowo, sportowo, przeciwpożarowo” – relacja

W sobotę, 25 lipca br. na terenie Ośrodka Rekreacyjno – Sportowego w Cedyni, odbył się finał kolejnego, trzeciego projektu z całego cyklu programu rewitalizacji społecznej. Wydarzenie pt. „Młodzieżowo, sportowo, przeciwpożarowo” to praca grupy wolontariuszy działającej pod przewodnictwem Państwa Andżeliki i Łukasza Kałużyńskich- którym bardzo za ich pracę dziękujemy. Efektem tego projektu jest przede wszystkim piękny , nowy tor przeszkód dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W ramach rewitalizacji na terenie naszej gminy przeprowadzone będą jeszcze w tym i kolejnym roku, trzy projekty, których koordynatorem z ramienia „Fundacji pod Aniołem” jest Arkadiusz Małecki z Lubiechowa Dolnego. Projekt prowadzony jest we współpracy z Czachowskim Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych i Demokratycznych, Gminą Cedynia oraz Cedyńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

W ramach zakończenia przedsięwzięcia, organizatorzy przygotowali bogaty program dla wszystkich chętnych biorących udział w projekcie. Odbył się Turniej rodzinny, w którym wzięło udział czternaście dwuosobowych drużyn. Zawodnicy zmierzyli się w warcabach, piłkarzykach, tenisie stołowym, ścigali się w slalomie oraz przy nalewaniu wody do celu. Ponieważ okazało się, że musi być dogrywka dla czterech drużyn, zawodnicy musieli profesjonalnie zwinąć wąż przeciwpożarowy. Komisja w składzie Pani sekretarz Anna Witek- przewodnicząca komisji oraz Grażyna Mażol i Ryszard Kruszyński skrupulatnie zapisywali czasy zawodników, aby wyniki były rzetelne i sprawiedliwe. W między czasie, na cedyńskim boisku, odbył się pokaz umiejętności młodszej i starszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na torze przeszkód. Swoich sił spróbowali także starsi druhowie z OSP Cedynia, którzy przegrali z MDP.

Spotkanie rozpoczęła i prowadziła Pani zastępca burmistrza i jednocześnie dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Małgorzata Karwan, która przywitała i przedstawiła wszystkich zgromadzonych Mieszkańców i gości oraz podziękowała za tak liczne przybycie.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, Naczelnik OSP Cedynia, Pan Ernest Jarmoluk, wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na zaproszenie organizatorów przyjechali także członkowie Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratunkowego, którzy wraz ze Szkolną Grupą Ratowniczą GSR z Cedyni, szkolącą się pod okiem Pani Małgorzaty Nieścioruk, zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po zakończeniu części turniejowej, spotkanie przeniosło się na scenę amfiteatru, gdzie nagrody wręczyła i gratulacje złożyła przewodnicząca komisji, Sekretarz Gminy, Pani Anna Witek.

Pierwsze miejsce zdobyli Krzysztof Jachowicz oraz Henryk Lechowski, drugie miejsce Michał Kubaj i Jakub Oleksiewicz, trzecie miejsce Jakub i Michał Ferfet, a czwarte miejsce Wojciech Kałużniak i Ernest Fyk. Zwycięzcy otrzymali vouchery na wystawę robotów do Robo-Parku w Szczecinie oraz gry planszowe. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody w postaci kompletu rakietek do tenisa stołowego. Ponadto, dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Cedyni, zakupiono oprócz mobilnego toru przeszkód CTFI ,nowe węże strażackie do toru, klucze do węży strażackich oraz nowe mundury.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna z zespołami Gama i Czciborzanie, które na prośbę publiczności bisowały. Spotkanie uświetniły występy dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu i Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, które na co dzień, pod okiem Pani Ewy Kwiecień, doskonalą swoje wokalne umiejętności.

Dzięki uprzejmości Pana Stanisława Pocieja, któremu bardzo dziękujemy, można było przejechać się bonanzą po mieście. A na polu namiotowym na naszych milusińskich czekało wesołe miasteczko.

Pani Andżelika Kałużyńska, Arkadiusz Małecki oraz COKiS serdecznie dziękują:

 • członkom Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratunkowego
 • Pani Małgorzacie Nieścioruk oraz Szkolnej Grupie Ratowniczej GSR z Cedyni
 • Zespołom: Gama i Czciborzanie oraz Pani Ewie Kwiecień
 • Pani Dyrektor i dzieciom z MOK Moryń oraz dzieciom działającym przy COKiS
 • OSP Cedynia i OSP Czachów
 • Czachowskiemu Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych i Demokratycznych
 • Stanisławowi Pociejowi
 • Marioli Jaworskiej
 • Bożenie Drozdowskiej
 • Katarzynie Sobali
 • Monice Rogowskiej
 • Annie Witek
 • Grażynie Mażol
 • Ryszardowi Kruszyńskiemu
  oraz wszystkim osobom, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia – pięknie dziękujemy.

GALERIA NA FACEBOOK’u