Liga eSzkoła

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zakwalifikował się do projektu Liga eSzkoła NUTS 3 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. COKiS na szkoleniach reprezentować będzie Mateusz Dominiak – pracownik biurowo techniczny. Szkolenie z programowania zakończy się uzyskaniem certyfikatu LEGO Education Polskiego Towarzystwa Informatycznego honorowanego na całym świecie. Podczas trwania projektu zostaną przeprowadzone zajęcia praktyczne z programowania robotów LEGO oraz zajęcia e-Citizen ECDL w zakresie umiejętności wykorzystywania komputera i Internetu. W ramach projektu Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu otrzyma 2 zestawy LEGO® SPIKE prime (roboty programowalne), 2 notebooki oraz matę przejazdową oraz klocki do budowy modeli i przeszkód stawianych na macie (FIRST® LEGO® League). Częścią praktyczną szkolenia jest prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży, które zakończą się egzaminem ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).
Informację o rekrutacji podamy niebawem.

Celem projektu jest:
• Podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych.
• Rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie zajęć w ramach certyfikowanego szkolenia e-Citizen ECDL oraz zajęć przygotowujących dzieci młodzież do warsztatów robotyki z LEGO Spike Prime.
• Wyposażenie placówek GSIK w laboratorium robotyki niezbędne do zajęć z dziećmi i młodzieżą.
• W ramach projektu nasza placówka zostanie wyposażona w profesjonalny sprzęt, który posłuży do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą.
• Dzięki naszej obecności w projekcie będziemy mogli wzbogacić naszą ofertę edukacyjno-kulturalną.
• O kolejnych etapach realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu www.liga-eszkola.pl.

Liga eSzkoła