Jarmark Bożonarodzeniowy i wigilia gminna w Cedyni

Tradycyjnie już na placu Wolności od godz. 12.00 mieszkańcy i goście mogli kupić przepiękne dekoracje świąteczne. Rękodzieła zachwycały pomysłowością, blaskiem kolorów ale i precyzyjnym wykonaniem.  Również można było kupić swojskie pierogi, krokiety, barszczyk ale i przepyszne ciasta, które schodziły jak przysłowiowe świeże bułeczki.

W niezwykły nastrój świąteczny wprowadziły nas dzieci z cedyńskich świetlic, które wraz z panią Eweliną Dominiak błyszczały na scenie i napełniały nasze serca zachwytem dla ich talentu. Pięknie zaśpiewał kolędy zespół Czciborzanie a w zachwyt wprawił występ instrumentalny pana Sylwestra Blachnierka. Wszystkim pięknie dziękujemy.

Ksiądz dziekan kanonik Michał Kostrzewa po wspólnej modlitwie pobłogosławił opłatek i złożył życzenia. Wcześniej świąteczne i noworoczne  życzenia dla mieszkańców i gości złożył burmistrz Adam Zarzycki. Wszyscy wszystkim życzyli zdrowia i spokoju a potem zasiedli do wspólnej wigilii, przygotowanej przez COKiS i Dom Seniora ze Starej Rudnicy- dziękujemy bardzo za pomoc pani dyrektor Agnieszce Nowackiej. Dziękujemy również Mikołajowi za przyjazd do Cedyni i słodkie podarunki.

Bardzo dziękujemy wystawcom i zapraszamy na kolejny rok.