I Zlot Pilotek w Gminie Cedynia – relacja

W piątkowy wieczór 3 lipca br. wielu mieszkańców gminy Cedynia zadzierało do góry głowy. Trudno się dziwić, uczestniczki II Ogólnopolskiego Zlotu Pilotek, narobiły niemało hałasu zwiedzając z przestworzy naszą gminę. Jak widać na załączonych zdjęciach pilotkom towarzyszyli również panowie (trudno się dziwić), a wszyscy obozowali na startowisku na polach pod Żelichowem.

Uczestników imprezy przywitał i Zlot otworzył burmistrz Cedyni Adam Zarzycki, witając na naszej ziemi i życząc tylu startów co lądowań. Na ręce Organizatorów (Paramotors Girls Poland oraz Paramotolotnie nad Odrą) burmistrz przekazał okazjonalne proporczyki oraz efektowny puchar, który został wręczony po niedzielnych zmaganiach. Dla głównych „prowodyrów” całego zlotu – Małgosi Szałeckiej i Norberta Pająka były także miłe prezenty. Żelichowski zlot okazał się być największą tego typu imprezą w Polsce, na którą przyjechali uczestniczy aż z Rzeszowa. Oczywiście była duża reprezentacja szczecińskich paralotniarzy, którzy na imprezę postanowili przylecieć.

By poznać wszystkie atrakcje ziemi cedyńskiej o jej tajemnicach, w krótkim wykładzie, opowiedział dyrektor cedyńskiego muzeum Ryszard Matecki.
W niedzielę rano, ze względu na trudne warunki pogodowe, turniej był tylko w kategorii profesjonalistów. Puchar powędrował w ręce Kamila Mikołaja Manikowskiego z Krakowa, który jest instruktorem wojskowym paralotniowym Armii Kataru.

W sprawach organizacyjnych i logistycznych pomogli Urząd Miejski w Cedyni oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu.