Festyn w Golicach – relacja

Oj działo się, działo… w naszych Golicach… 27 lipca Sołtys Golic wraz z Radą Sołecką , COKiS-em i Urzędem Miejskim w Cedyni zorganizowali festyn na który, zaprosili wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Wcześniej, tradycyjnie o 16:30 mieszkańcy i goście modlili się na Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. Kanonika Dziekana Michała Kostrzewę, który również w tym dniu poświęcił samochody.

Spotkanie rozpoczęto od przywitania wszystkich przybyłych, między innymi: burmistrza Adama Zarzyckiego, księdza Dziekana Michała Kostrzewę, Sołtysa Kazimierza Zielińskiego, Radnego Józefa Maćkowiaka i Prezesa Gminnego OSP Zbigniewa Lechowskiego oraz Andrzeja Kordylasińskiego, który reprezentował media – chojnakulturalnie i igryfino. Festyn rozpoczął zespół „Czciborzanie”, który prowadzi pani Ewa Kwiecień – osoba wyjątkowa i niezwykle utalentowana. Pani Ewa prowadzi również zespół „Gama”. Oba zespoły reaktywowały się po 4 latach, a ich występy obecnie wzbudzają wielki aplauz u publiczności – dziękujemy pięknie za występy. W zespole Czciborzanie śpiewają: Stanisława Kułaga, Helena Jadach, Irena Caban, Agnieszka Nowacka, Stanisława Kopczyńska, Henryka Sikora, Danuta Głodek, Jolanta Liszka, Krystyna Kęsik, Teresa Cudak, Franciszek Liszka i Andrzej Zieliński. A w zespole „Gama” występują panie: Stanisława Kułaga, Irena Caban, Helena Jadach i Agnieszka Nowacka. Pięknym anielskim głosem zaśpiewała również Pani Ania Pędzik. To była wielka uczta dla uszu – wyjątkowy głos i osobowość- dziękujemy bardzo i prosimy o więcej.

Wiele radości i uśmiechu wywołał występ kabaretu „Rufa”. Kabaret działa od niedawna, był to drugi ich występ. Liderką kabaretu jest Pani Stanisława Kopczyńska, a pozostałe panie to: Agnieszka Nowacka, Ania Krupińska, Ewelina Świderska, Ewa Kwiecień, Małgorzata Karwan oraz dwie panie nieobecne tym razem Halina Podwińska – Kuta i Teresa Woja. Czekamy na kolejne występy, ten był bardzo udany. Organizatorzy zadbali również o dzieci, był zamek dmuchany, wata cukrowa oraz gry i zabawy prowadzone przez panią Ewelinę Świderską.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu w szczególności Mieszkańcom Golic, organizatorzy składają najpiękniejsze podziękowania, a wszyscy biorący udział w festynie – dziękują organizatorom.

GALERIA