Dzień Seniora – relacja

Co to był za wieczór… W piątek, 28 października w Golicach świętowaliśmy Dzień Seniora. Na uroczystość dotarli zacni goście z naszej gminy – seniorzy, choć chyba żaden z nich seniorem się tak do końca nie czuje. Jakże miło było spędzić wspólnie ten czas, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, zjeść coś dobrego, potańczyć…

Gości przywitał burmistrz Adam Zarzycki oraz Małgorzata Karwan – zastępca burmistrza Cedyni, pełniąca jednocześnie funkcję dyrektora COKiS, którzy złożyli seniorom piękne życzenia i zaprosili do wspólnego świętowania. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów, którzy przygotowali się pod okiem pani Ewy Kwiecień. Wokaliści to utalentowane dzieci z naszej gminy: Marika Filińska, Lena Wieczorek, Jakub Świątek, Amelia Szablewska, Zuzanna Mieczkowska, Antoni Końcub oraz Wanessa Zagórska.

Nie zawiódł również zespół Czciborzanie, kabaret Rufa oraz Cedyńskie Filipinki. Oni zawsze potrafią umilić czas gościom.

Niespodzianką dla zebranych był występ pani Alicji Muchy, która od lat interesuje się poezją i sama pisze piękne wiersze. Dwa z nich mogliśmy usłyszeć podczas spotkania w Golicach.

Nie obyło się bez konkursów z udziałem publiczności. Zaplatanie warkoczów, wiązanie krawatów, rzut kapeluszem i inne konkurencje były wspaniałą rozrywką dla wszystkich. Za udział w zmaganiach konkursowych uczestnicy otrzymywali ciekawe i praktyczne nagrody.

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu był dancing przy muzyce tanecznej. Tańcom nie było końca, ponieważ duet z Mieszkowic poderwał na parkiet wszystkich zebranych.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy być z Państwem w ten wyjątkowy dzień oraz, że po czasie pandemii i izolacji byliśmy w stanie znowu spotkać się wspólnie i cieszyć się tym dniem, bez żadnych barier.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wydarzenia wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pracownic COKiS-u, które przygotowały pyszne potrawy i upiekły smaczne ciasta. Dziękujemy również państwu Adamowi i Albinie Babickim z Żelichowa za bukiety kwiatów, które pozwoliły na stworzenie klimatycznej dekoracji stołów oraz pani Agnieszce Nowackiej z Domu Seniora za upieczenie ciasta.

Do zobaczenia w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że w jeszcze większej grupie!