Dzień Seniora 2021 – relacja

W październiku przypada Europejski Dzień Seniora i z tej właśnie okazji 23 października, w świetlicy wiejskiej w Golicach spotkali się seniorzy z gminy Cedynia. Głównym organizatorem imprezy był Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, którego pracownicy z panią dyrektor Małgorzatą Karwan przygotowali program pełen niespodzianek, atrakcji i dobrego humoru.

Seniorzy mieli okazję do obejrzenia prezentacji artystycznych w wykonaniu m.in.: zespołów „Gama” i „Czciborzanie”, Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów w Cedyni oraz kabaretu „Rufa”. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami. Ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się pełne dobrego humoru konkursy z nagrodami przygotowane i prowadzone przez panią instruktor Ewelinę Dominiak, które były przerywnikiem poszczególnych prezentacji artystycznych. Wieczór zakończył się zabawą taneczną, przygrywał duet wokalno-muzyczny z Mieszkowic.

Celem spotkania była nie tylko integracja środowiska senioralnego, lecz również zwrócenie uwagi na fakt, że wiek dojrzały nie musi oznaczać wykluczenia z aktywnego życia. Obecny na spotkaniu burmistrz Cedyni pan Adam Zarzycki, składając seniorom życzenia zwrócił uwagę na konieczność prowadzenia lokalnej polityki senioralnej i tworzeniu form możliwości aktywizacji ludzi starszych, wykorzystaniu ich potencjału, wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego dla rozwoju społecznego i gospodarczego gminy i regionu. Wielu seniorów nie znosi bezczynnego siedzenia w czterech ścianach, potrzebuje pretekstu do wyjścia z domu – powiedział i podziękował wszystkim pracownikom Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w organizację imprezy. Życzenia również złożył ksiądz Dziekan Michał Kostrzewa, które zakończył wspólną modlitwą.

Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania, w szczególności: pani Helenie Jadach, Agnieszce Federowicz, Barbarze Jaszczak, Katarzynie Sobala, Monice Wojciechowskiej, Marcie Hejny, Marioli Jaworskiej, Monice Rogowskiej, Ani Frydryk, a za piękną dekorację na stoły panu Adamowi Babickiemu. Dziękujemy zespołom: Gama, Czciborzanie, Duet z Mieszkowic, Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów z Cedyni oraz solistą pani Barbarze Jaszczak, Annie Mucha i Stasi Kopczyńskiej z kabaretu „Rufa”