Dożynki Gminne 2022 – relacja

Dożynki Gminne 2022 w Cedyni okazały się być ciekawym wydarzeniem w regionie, gdyż przybyli do nas mieszkańcy z sąsiednich gmin, a nawet powiatu i województwa.

Wszyscy zebrani w amfiteatrze miejskim w Cedyni z przyjemnością słuchali i oglądali występy sceniczne naszych artystów.

Można było wysłuchać młodych solistów z COKiS, którzy pod opieką pani Ewy Kwiecień rozwijają swoje artystyczne zdolności i zdobywają nagrody w wielu konkursach. Ci młodzi artyści to Marika Filińska, Zoja Filińska, Lena Wieczorek, Jakub Świątek, a także Karolina Kruszyńska, Małgosia Pawlak i Wanessa Jasek. Cedyńscy młodzi wykonawcy uświetnili już wiele imprez, ale ogląda się ich z ogromną przyjemnością.
Na naszej scenie zagościły również rodzime zespoły – Gama oraz Czciborzanie, a także goście z Dolic – Zespół ludowo-biesiadny Kalina. Piękne spójne stroje, instrumenty i wokale idealnie wkomponowały się w dożynkowy klimat.

Gwiazdą wieczoru był Mr. Góral, który do późnych godzin wieczornych porywał wszystkich do tańca swoją skoczną muzyką. Nie obyło się bez wspólnych występów z publicznością na scenie i pamiątkowych zdjęć z gwiazdą.

Zakończeniem imprezy była dyskoteka przy muzyce dj Matt Dee.

Jednym słowem – dożynki gminne w Cedyni to wydarzenie, gdzie każdy znajdzie coś dla oka, coś dla ucha i dla ducha. Piękna pogoda przez cały wrześniowy dzień zachęciła wielu mieszkańców do przyjścia do amfiteatru, a chłodny wieczór wcale ich nie odstraszył. Zbliżająca się jesień niestraszna, kiedy można bawić się na gminnych dożynkach.