Dożynki Gminne 2022 – relacja

Nieodłącznym elementem każdych dożynek organizowanych w naszej gminie od lat są konkursy. W tym roku przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz potyczki sołeckie.
W konkursie na wieniec wzięło udział aż 11 sołectw. Komisja konkursowa w składzie: sekretarz Anna Witek, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Głowniak oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni Michał Potapiński, miała bardzo trudne zadanie, żeby wybrać ten jeden najpiękniejszy. Komisja oceniała wkład pracy, wygląd, nowoczesność, innowacyjne rozwiązania oraz ilość materiałów użytych do stworzenia wieńca. Po burzliwych dyskusjach oraz podliczeniu punktacji udało się wyłonić zwycięzców.
I miejsce Sołectwo Stary Kostrzynek
II miejsce Sołectwo Siekierki
III miejsce Sołectwo Lubiechów Górny
wyróżnienie Sołectwo Radostów

Nagrodzone zostały wszystkie sołectwa, które wzięły udział w konkursie.

Potyczki sołeckie wzbudziły wśród zawodników i widzów wiele emocji. Przedstawiciele sołectw dzielnie walczyli, aby wygrać główną nagrodę.

Widzowie byli świadkami rywalizacji w takich konkurencjach jak jedzenie arbuza na czas, rzut woreczkami do celu, strącenie butelek z wodą, czy przechodzenie całych drużyn przez obręcz hula-hop.
Porządku i zasad fair play w zawodach dopilnowała komisja w składzie: dyrektor ZSP w Cedyni Magdalena Filińska, zastępca dyrektora ZSP w Cedyni Alicja Kordylasińska, dyrektor ZGKiM w Cedyni Zenon Blachnierek oraz jego zastępca Krzysztof Cywiński.

Podczas ogłoszenia wyników potyczek sołeckich na scenie, prowadząca Małgorzata Karwan miała dla drużyn jeszcze jedno zadanie-niespodziankę. Każda z drużyn otrzymała tekst piosenki o sołtysie i miała przedstawić widowni swoją interpretację. Wszystkim bardzo spodobało się to zadanie, a nagroda w tej konkurencji też była nie byle jaka. Każda z drużyn otrzymała pięknego koguta z wystawy, którego trzeba było złapać w klatce i przynieść na scenę.

Ogólna klasyfikacja potyczek sołeckich przedstawia się następująco:
I miejsce Lubiechów Dolny
II miejsce Czachów
III miejsce OSP Cedynia oraz Lubiechów Górny

Dziękujemy wszystkim ochotnikom za udział w potyczkach. Wiemy, że konkurencje dożynkowe to nie lada wyzwanie oraz, że potrzeba sił i odwagi, żeby w nich uczestniczyć, jednak widzowie mieli możliwość zobaczyć, że można się przy tym świetnie bawić.