Cedynię odwiedził Święty Mikołaj

Pomimo deszczowej pogody, we wtorek, 22 grudnia br., na Plac Wolności przyszło wiele dzieci z rodzicami, które chciały spotkać się z Mikołajem. Wszystkich gości gorąco przywitała zastępca burmistrza Cedyni, a jednocześnie Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Małgorzata Karwan, która złożyła mieszkańcom życzenia Wesołych Świąt w imieniu Burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego i swoim. Pani Burmistrz opowiedziała dzieciom historię Świętego Mikołaja, który już od prawie 1700. lat niesie ludziom radość i szczęście w czasie Bożego Narodzenia. Obecnie, w dalekiej Laponii, w domku w kształcie króliczego ucha, nasłuchuje choinkowych życzeń wszystkich grzecznych dzieci.

Cedynię odwiedził Święty Mikołaj

W czasie oczekiwania na Mikołaja cedyńskie dzieci rozgrzały się skacząc i hasając przy wesołej muzyce, naśladując Śnieżynkę, która na scenie pokazywała im taneczne układy. Po części artystycznej dzieci głośno zawołały Świętego Mikołaja, który przybył do nich z dalekiej Laponii z mnóstwem prezentów. Paczkę otrzymało każde dziecko. Wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, wśród bajecznych dekoracji i w świątecznej atmosferze. Dzieci chętnie prezentowały na scenie wierszyki, piosenki i tańce.

Cedynię odwiedził Święty Mikołaj

Pomimo obostrzeń, jakie panują w związku z pandemią koronawirusa, udało się przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa podczas wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowania do świątecznego wydarzenia i życzymy mieszkańcom naszej Gminy zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Na naszej mikołajkowej imprezie gościło też Radio Szczecin, na którego antenie i stronie znajdziemy relację z naszego wydarzenia.

Cedynię odwiedził Święty Mikołaj
Cedynię odwiedził Święty Mikołaj

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu informuje, że paczki nieodebrane (dla wszystkich dzieci mieszkających w Cedyni i urodzonych od 1 stycznia 2005 do chwili obecnej) można odebrać do końca stycznia 2021 w biurze COKiS, Plac Wolności 4 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -17:00.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ NA FACEBOOK’u.

RADIO SZCZECIN – RELACJA (foto, wideo)