Bohaterowie nie noszą masek, bohaterowie je szyją.

Nasze wolontariuszki to ciche bohaterki czasu pandemii. W zaciszu swych domów uszyły już 1340 maseczek dla mieszkańców gminy Cedynia. Dzięki ich pracy wszystkie jednostki gminy (Urząd, ZGKiM, COKiS, Muzeum, OPS, ZAS) otrzymały ponad 100 maseczek. Do cedyńskiej Policji trafiło 40 sztuk. Każdy Sołtys otrzymał po 50 szt. na sołectwo, a największe sołectwo Piasek – 80sztuk. Ośrodek Pomocy Społecznej rozdał w Cedyni 320 sztuk.

Panie szyją dalej. W związku z tym prosimy mieszkańców wsi o zgłaszanie zapotrzebowania do swoich sołtysów, a mieszkańców Cedyni zapraszamy do OPS.Szycie maseczek zostało zorganizowane dzięki umowie, którą na początku ubiegłego roku podpisał burmistrz Adam Zarzycki z Fundacją Pod Aniołem ze Szczecina, która prowadzi na naszym terenie program rewitalizacji społecznej.

Gdy pojawiły się pierwsze informacje o zakażeniach, regionalny koordynator Fundacji Arkadiusz Małecki wraz z Czachowskim Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych i Demokratycznych, wystąpili z pomysłem, że można pieniądze z działań prospołecznych przeznaczyć na zakup materiałów potrzebnych do uszycia środków ochronnych. Napisano szybko wniosek, COKiS skoordynował działania i zgłosiło się dziesięć pań chętnych do pomocy i szycia. I należy je teraz wymienić i z całego serca im podziękować. Andżelika Kicun, Ewa Kupczak, Stefania Sadłocha, Urszula Rajnert, Małgorzata Małecka, Krystyna Sobiś, Teresa Woja, Lila Sadzewicz, Katarzyna Sobala, Stanisława Kopczyńska (która uszyła ponad 200 sztuk maseczek ze swoich prywatnych materiałów).

DZIĘKUJEMY!