32. Finał WOŚP w Cedyni – relacja

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28. stycznia 2024 r. graliśmy w szczytnym celu. Tym razem pieniądze zebrane na zbiórkach w całej Polsce i na świecie przekazane zostaną na leczenie płuc po pandemii dla dzieci i dorosłych.

Wolontariusze zarejestrowani w cedyńskim sztabie już od samego rana kwestowali w różnych miejscach na terenie gminy Cedynia.

Od godziny 11 ochotnicy mogli oddawać krew w mobilnym punkcie poboru. Była to akcja pn. „Oddaj Krew Ocal Życie” zorganizowana przez OSP Cedynia.

O godzinie 15 rozpoczął się gminny finał na Placu Wolności w Cedyni. Uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć i zobaczyć na scenie wokalistki z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, które przygotowały się pod okiem instruktorki pani Kamili Rączkowskiej. Marika Filińska, Lena Wieczorek, Sabina Strzelczyk, Amelia Szablewska oraz Kamila Błaszczyk oczarowały widzów swoimi występami. Na scenie wystąpili również grupa COVER Show, a także mocno rozgrzewający publiczność Zespół Lota.

Widowiskowy pokaz ognia przeprowadził Kamil z Fireshow.

Tradycyjnie odbyło się również symboliczne „światełko do nieba”.

Finałowi WOŚP w Cedyni towarzyszyła, jak zawsze, loteria fantowa ciesząca się dużą popularnością szczególnie wśród dzieci, a także mini gastronomia, wata cukrowa i popcorn.

Swoje stanowisko miało również Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, gdzie ratownicy prezentowali pokazy pierwszej pomocy. Jednostki OSP z gminy Cedynia przeprowadziły widowiskowy pokaz gaśniczy, demonstrując zebranym gaszenie zapalonego komina.

Podczas finału odbywały się licytacje, prowadzone przez panią Małgorzatę Karwan – dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Jak od lat wiadomo, największą popularnością podczas licytacji cieszą się złote i srebrne serduszka WOŚP, a w tym roku ich wartość w licytacjach wyniosła: małe srebrne serduszko 300 zł, duże srebrne 500 zł, małe złote serduszko 1700 zł a duże złote 2000 zł. Darczyńcy mieli naprawdę gorące serca do licytacji.

Podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cedyni udało się uzbierać kwotę 39.447,39 zł.

Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tak wspaniałego wyniku. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 32. Finału WOŚP w Cedyni, wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrego serca.

Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

GALERIA

32. Finał WOŚP w Cedyni - relacja