31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cedyni

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29. stycznia 2023 odbył się finał dla wszystkich – małych i dużych, a cel był, jak zawsze, szczytny! Tym razem pieniądze zebrane na zbiórkach w całej Polsce i na świecie przekazane zostaną na walkę z sepsą.

Wolontariusze zarejestrowani w cedyńskim sztabie już od samego rana kwestowali w różnych miejscach na terenie gminy Cedynia.

O godzinie 15 rozpoczął się gminny finał na placu Wolności w Cedyni. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć na scenie tancerki ze szkoły tańca Siempre Latino, Kabaret Ale Frajda, mrs Jackoba, Zwariowanych jak muzyka z Piasku, Wanessę Zagórską, Roztańczoną Akordeonistkę Ewę Kwiecień oraz zespół „Roztańczeni na maksa”. Wszyscy wykonawcy rozgrzewali zgromadzoną publiczność. Gwiazdą wieczoru był zespół Zoya – muzycy z Gryfina, którzy dał niesamowity rockowy koncert.
Widowiskowy pokaz ognia przeprowadził duet Fireshow Dragonis.

Tradycyjnie o godzinie 20 odbył się pokaz fajerwerków, czyli „światełko do nieba” (darowizna od firmy Vicov).

Finałowi WOŚP w Cedyni towarzyszyła, jak zawsze, loteria fantowa ciesząca się dużą popularnością szczególnie wśród dzieci, a także mini gastronomia, wata cukrowa i popcorn.

Z racji szczytnego celu, jakim była zbiórka pieniędzy na walkę z sepsą, swoje stanowisko profilaktyki miało również Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze, gdzie odbywały się pokazy pierwszej pomocy. Uczestnicy wydarzenia mogli zarejestrować się również w bazie dawców szpiku.

Podczas finału odbywały się licytacje, prowadzone przez panią Małgorzatę Karwan – dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, która jest jednocześnie zastępcą burmistrza Cedyni. Jak od lat wiadomo, największą popularnością podczas licytacji cieszą się złote i srebrne serduszka WOŚP, a w tym roku ich wartość w licytacjach wyniosła: małe srebrne serduszko 450 zł, duże srebrne serduszko 800 zł, małe złote serduszko 1600 zł a duże złote serduszko 2500 zł. Darczyńcy mieli naprawdę gorące serca do licytacji.

Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cedyni udało się uzbierać deklarowaną kwotę
42 874,07 zł, z czego z licytacji 17 117,20 zł.

Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tak wspaniałego wyniku.

Ogromne podziękowania należą się również Klubowi Motocyklowemu Brotherhood MC Poland, którego członkowie wsparli cedyński sztab oraz OSP z Cedyni, Osinowa Dolnego i Czachowa, którzy nigdy nie zawodzą podczas organizowania różnego rodzaju wydarzeń w gminie Cedynia i zorganizowali pokaz sprzętu strażackiego.

Przygotowanie tak ważnej imprezy było nie lada wyzwaniem. Szczególne podziękowania należą się szefowi cedyńskiego sztabu WOŚP – Mateuszowi Dominiakowi. To on, już od 2019 roku, dba o każdy detal finałów WOŚP organizowanych w Cedyni. Dzięki jego zaangażowaniu i umiejętności zgrania zadań wielu osób, udało się zagrać tak piękny finał.

Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

« z 4 »