30. Finał WOŚP – relacja

Cedyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działał w niedzielę, 30 stycznia od wczesnych godziny porannych. 20 wolontariuszy ruszyło do wszystkich miejscowości w gminie Cedynia, aby kwestować na rzecz Orkiestry dla zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych jakie wystąpiły tego dnia ZAGRALIŚMY zgodnie z planem od godziny 15:00 do godziny 20:00 na placu Wolności.

30. Finał swoją obecnością uświetniły nam występy zespołu GAMA oraz CZCIBORZAN, dzieci ze studia muzycznego COKiS, wielką niespodzianką dla mieszkańców był występ dobrze znanej wokalistki Anety Okuniewskiej (Żur). W godzinach wieczornych został przygotowany przez jednostki OSP KSR Cedynia, Osinów Dolny, Czachów, OSP Lubiechów Górny przy wsparciu zespołu ratowniczego z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego oraz Szkolnej Grupy Ratowniczej GSR w Cedyni pokaz ratownictwa drogowego.

Przez cały czas trwania imprezy prowadzony był Cedyński kiermasz różności, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu był cykl aukcji pt. ”Kto da więcej”. Cedyński sztab otrzymał ponad 80 przedmiotów i voucherów. Licytacja przyniosła aż 12.470,46 zł. Można było zawalczyć między innymi o takie perełki, jak talony na sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepie odzieżowych, usługi fryzjerskie, bony na zakupy do różnych sklepów, torty i wiele więcej.

Pracownia złotnicza „MEJP” w Chojnie przekazała na licytację dwa złote serduszka. Małe serduszko zostało wylicytowane za 1600 zł, a duże za 2000 zł, natomiast pracownia złotnicza ZIEMKIEWICZ przekazała dwa srebrne serduszka. Duże serduszko zostało zlicytowane za 1000 zł, a małe za 500 zł. ZA SERCA DZIĘKUJEMY Z SERCA

Cedynia w roku bieżącym zagrała z mieszkańcami i gośćmi wyjątkowo energetycznie. Kwota jaka została uzbierana to 30.180,74 zł.

Podziękowania
Organizatorzy 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cedyni – Dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Małgorzata Karwan wraz z Burmistrzem Cedyni Adamem Zarzyckim oraz Szefem Cedyńskiego Sztabu Mateuszem Dominiakiem składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, opiekunom, artystom, strażakom, pracownikom COKiS, pracownikom ZGKiM, oraz osobom zaangażowanym w organizację finału w Cedyni.

SIEMA
Szef sztabu #5608
Mateusz Dominiak