Zakończenie lata w Lubiechowie Dolnym

16 września Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego, Rada Sołecka oraz sołtys zorganizowali dla mieszkańców wsi wycieczkę do rezerwatu przyrody „Olszyna Źródliskowa” z okazji 50. rocznicy jego powstania, a który został utworzony przede wszystkim w celu zachowania i ochrony skrzypu olbrzymiego.

O godzinie 16.00 zebraliśmy się u sołtysa. Pogoda była idealna, a atmosfera wspaniała. Na miejscu zapoznaliśmy się z historią rezerwatu oraz znaczeniu jego ochrony dla zachowania miejscowej przyrody.

Rezerwat „Olszynka Źródliskowa” zauroczył nas swoją wyjątkową roślinnością, szumem drzew i śpiewem ptaków. To był czas nauki i kontemplacji, który pozostawił w naszych sercach niezapomniane wrażenie.

Po spacerze udaliśmy się do świetlicy. Tam czekał na nas poczęstunek i muzyka.

Zakończenie lata  w Lubiechowie Dolnym było nie tylko okazją do świętowania 50. rocznicy powstania rezerwatu „Olszynka Źródliskowa:, ale także do zbliżenia mieszkańców naszej wsi oraz podkreślenia wspólnoty w naszym życiu. To było spotkanie pełne uroku, które na długo pozostanie w  naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim za udział we współtworzeniu tego wyjątkowego dnia. To właśnie dzięki Waszej obecności i zaangażowaniu doszło do tak miłego i owocnego spotkania.