Zajęcia muzyczne w Cedyni

Studio muzyczne w COKiS działa w trybie zdalnym. Obecne utrudnienia w spotkaniach i próbach przyczyniły się do nowych poszukiwań i rozwiązań muzycznych. Dzieci spotykają się na próbach muzycznych online, przygotowują piosenki samodzielnie w domu, ale pod okiem instruktora podczas prób online. Otrzymują też filmiki do samodzielnej nauki gry na pianinie i keyboardzie w domu.

W listopadzie, w ten sposób przygotowały się dzieci z piosenką patriotyczną, która została przygotowana i zmontowana z domowych nagrań do prezentacji koncertu w internecie. Instruktor wychodzi naprzeciw trudnościom z powodu pandemii, poszukuje kolejnych nowatorskich rozwiązań wykorzystując możliwości współczesnej techniki, programów muzycznych, filmowych i przygotowuje podczas prób online kolejne niespodzianki muzyczne o tematyce świątecznej i zimowej. Obecnie przygotowujemy kolędę „Przybieżeli do Betlejem” i „Do stajenki”
z bożonarodzeniowym teledyskiem.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnego przygotowania świątecznego teledysku. Kto chciałby przyłączyć się do przygotowań muzycznych online, poznać nowe techniki muzykowania i być może, zagrać samodzielnie kolędę w domu przy świątecznym stole, zapraszamy do kontaktu
e -mailowego, by otrzymać więcej informacji i spróbować nowych możliwości muzycznych.

Adres e – mail, pod którym można się z nami kontaktować: studiomuzyczne@ckcedynia.pl.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Gama wzięła udział w Internetowym Przeglądzie Pieśni Religijnej „Cecyliada 2020”, zorganizowanym przez MGOK w Mieszkowicach.
Cecyliada nie odbyła się w standardowej formie w sali w Zielinie, ale w formie koncertu online na kanale YouTube MGOK Mieszkowice.