XXX Flis Odrzański

Przed tygodniem Bielinek ponownie stał się przystankiem na trasie jubileuszowego XXX Flisu Odrzańskiego.

Tegoroczna wyprawa nie należała do najłatwiejszych. Flisakom przez znaczną część trasy towarzyszyły trudne warunki pogodowe, które sprawiły, że nie wszystkim uczestnikom udało się ukończyć cały rejs. Do Bielinka dotarła sześcioosobowa załoga, która mimo przeciwności z powodzeniem kontynuowała swoją podróż Odrą.

Ze względu na niski stan wody w rzece, tratwa nie mogła zacumować przy przystani w Bielinku i zatrzymała się bliżej kopalni. Nie przeszkodziło to jednak w serdecznym powitaniu gości.

Flisaków przywitali Burmistrz Cedyni Piotr Głowniak, Sołtys Bielinka Jolanta Głowniak oraz zespół Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, który zadbał o poczęstunek i chwilę wytchnienia po trudach wielodniowej wyprawy.

Spotkanie było okazją do rozmów o tradycjach flisackich, historii Odry oraz wyzwaniach, jakie postawiła przed uczestnikami tegoroczna edycja Flisu Odrzańskiego.

Dziękujemy za odwiedziny i cieszymy się, że na trasie tego wyjątkowego przedsięwzięcia po raz kolejny znalazł się Bielinek i Gmina Cedynia.

XXX Flis Odrzański