Występ wyjątkowego zespołu „Flauti Pazzi” z Cedyni

Występ wyjątkowego zespołu „Flauti Pazzi” z Cedyni z udziałem Solistów z Niechanowa koło Gniezna – Maja Kurczewska, Hani Jeremenko z Jeleniej Góry, Szymona Sikory z Bierzwnika. Piękny debiut Zoi i Bruno Filińskich – tak zapowiada występ dyrektor Międzynarodowych Festiwali Muzyki Dawnej i Polonijnych Festiwali Wokalnych.

Cedyńscy artyści wystąpili na kilku scenach obok zespołów muzyki dawnej z różnych stron Polski. Powstała kolejna muzyczna współpraca cedyńskich artystów grających na fletach:basowym, tenorowym, altowym, sopranowym i sopranino a jeszcze przed nami do poznania harfa i lira i wiele innych instrumentów tej muzyki.

https://www.facebook.com/cedynia/posts/pfbid02SdMRYotaoqRR8qRmNR6pcyME7vRaYtoGtVEGBiRoEabnxHJRhnc18C5gpDCbAp5Fl

Spotkanie tyłu zespołów w jednym miejscu i w klimacie prawdziwego jarmarku cysterskiego jest przeżyciem nie do opisania i pozostanie inspiracją do dalszego twórczego muzykowania nawiązując do historii naszego regionu. W Pelplinie gościła ekipa filmowa z programu TVP3 w Twoim mieście, która relacjonowała na żywo Jarmark Cysterski Program został wyemitowany na antenie wszystkich TVP3 Regiony w Polsce.

https://regiony.tvp.pl/72784785/pelplin-1