Wyróżnienie dla Mariki

Marika Filińska z COKiS wyróżniona w Międzynarodowym Festiwalu w Polanicy -Zdroju

Marika wzięła udział w XII Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Talentów”- internetowej edycji „Digi -Talenty lato 2020”, którego organizatorem była Fundacja „Inicjatywa” w Polanicy – Zdroju. Celem Festiwalu organizowanego od 12 lat jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w zakresie kultury, wymiany obyczajowej i kulturowej pomiędzy mieszkańcami Europy.

Uczestników oceniało międzynarodowe jury w składzie: Kazinets Alena, Chiryk Natallia, Irina Narbekova, Albert Niedel, Dukova Nelli, Drapezo Maryna,Maryna Leanovich, Maryna Kreskova, Mariola Sójka, Natalia Nikolska,Larysa Sakalova, Viltali Papish, Anastasia Balysh, Tetiana Charnoknyzhnaya, Aliаksandra Beshta. Wśród jurorów są organizatorzy prestiżowych projektów muzycznych w Indiach, Chinach, Nepalu, Francji i Rosji. Uczestnikami w różnych kategoriach kultury (wokal, muzyka instrumentalna, taniec, teatr, sztuki plastyczne) byli młodzi artyści z państw: Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Litwy, Armenii, Hiszpanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Bułgarii, Malezji, Republiki Środkowoafrykańskiej.

7-letnia Marika wystąpiła jako wokalistka z własnym akompaniamentem na ukulele, została zauważona przez międzynarodowe jury i nagrodzona dyplomem wyróżnienia III stopnia. To już kolejne osiągnięcie muzyczne Mariki w konkursach wokalnych. 11-go lipca, podczas występów muzycznych w Cedyni, Dyrektor COKiS nagrodziła zdolną dziewczynkę za wielokrotny udział w konkursach z sukcesami i promowanie gminy Cedynia w wielu polskich miastach. Nagrodą jest voucher z jednorazowym wejściem do całorocznego centrum narciarsko – wspinaczkowego Ski Park w Szczecinie.

Gratulujemy Marice kolejnego sukcesu i życzymy dalszych przygód muzycznych.