„Wspólne wędkowanie i wspólne po nim sprzątanie” – relacja

W niedzielę, 23 maja br. w Bielinku odbył się drugi z pięciu projektów, które realizowane są w naszej gminie w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021.

Projekt pn. „Wspólne wędkowanie i wspólne po nim sprzątanie” został zrealizowany przez Niezależne Cedyńskie Towarzystwo Wędkarskie „Miętus” oraz grupę nieformalną z Bielinka. Celem projektu było promowanie działań proekologicznych i aktywizacja lokalnej społeczności.

W ramach wydarzenia odbyły się zawody wędkarskie z nagrodami. Po wręczeniu nagród wędkarze wraz z mieszkańcami udali się na wspólne sprzątanie miejscowości i brzegu Odry. Akcja sprzątania nawiązywała do obchodów Światowego Dnia Ziemi. Po sprzątaniu wszyscy uczestnicy częstowali się kiełbaskami, napojami i przepyszną zupą rybną, przygotowaną przez „Miętusa”. Każdy uczestnik otrzymał upominek upamiętniający projekt.

W ramach projektu zakupiono dwa komplety koszy do segregacji śmieci, z których część została postawiona nad rzeką, a część stanęła przy świetlicy wiejskiej, która jest miejscem spotkań i integracji mieszkańców.

Realizacja projektu "Wspólne wędkowanie i wspólne po nim sprzątanie"

Galeria https://www.facebook.com/cedynia/photos/pcb.2616595838464194/2616577315132713/