WOŚP 2021 – relacja

Cedynia po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Tegoroczny finał różnił się od poprzednich. Przez pandemię koronawirusa cała akcja musiała zostać przeniesiona do internetu, gdzie za pomocą połączenia on-line można było wesprzeć WOŚP. Cedyński sztab bardzo dobrze przygotował się do tego wydarzenia. Podczas Cedyńskiego Kiermaszu Różności można było zakupić kupon, który był do zrealizowania w biurze COKiS, na Placu Wolności 4. Przedmioty, które można było wylosować na Kiermaszu, to dar serca wielu mieszkańców i przedsiębiorców naszej Gminy, za co z całego serca dziękujemy.

Podczas połączeń na żywo już od godz.12.00 były prezentowane przedmioty, które można było nabyć, dzwoniąc pod podane numery telefonów. Sprzedane zostało prawie wszystko, a przedmioty, które nie znalazły nabywców podczas prezentacji, można jeszcze nabyć w COKISIE w dniu 1.02.2021 r. w godz. od 9.00 do 15.00. Pieniądze można było wrzucać również do puszek wystawionych w różnych punktach miasta. Funkcjonowała także #eSkarbonkaWOSP, do której można było bezpośrednio przelać pieniądze.

W akcję zaangażowało się wielu wolontariuszy, którzy z orkiestrowymi puszkami spacerowali po mieście i gminie, zachęcając mieszkańców do wsparcia. Na zakończenie finału strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedyni zorganizowali „światełko do nieba”, w nieco innym niż do tej pory wydaniu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do akcji WOŚP serdecznie dziękujemy. Graliśmy, gramy i będziemy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej!