Wielki Debiut cedyńskich wokalistów

Amelia Szablewska i Marika Filińska uczestniczyły w Międzynarodowych Warsztatach Wokalnych i Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim.

Podczas 7 -dniowych warsztatów dziewczynki poznawały instrumenty i śpiew muzyki dawnej oraz prezentowały swoje festiwalowe piosenki podczas koncertów w nadmorskich miejscowościach : Dziwnowie, Dziwnówku,Pobierowie, Międzywodziu,Wolinie,Wisełce i Kamieniu Pomorskim.

Ogromne zaangażowanie dziewczynek zachwyciło p. Adama Denekę,organizatora warsztatów oraz polonijnych i międzynarodowych festiwali muzycznych. Pan Adam dostrzegł talent i potencjał muzyczny dziewczynek, w wyniku czego powstał cedyński Zespół Muzyki Dawnej „Flauti Pazzi : Amelia Szablewska i Marika Filińska z Cedyni, Agata Kwiecień z Morynia i Szymon Sikora z Bierzwnika. W warsztatach uczestniczyła także Ala Paluch z Lubiechowa Górnego, która wspierała zespół grą na instrumentach perkusyjnych i została mianowana przez p. Adama na akustyka warsztatowego oraz managera zespołu Flauti Pazii.

Cedyński zespół otrzymał profesjonalne instrumenty do ćwiczenia: Flet basowy, altowy, tenorowy, sopranowy, sopranino. Obecnie przygotowują się do występu w Pelplinie.

W Cedyni odbędą się warsztaty muzyczne, o których poinformujemy wkrótce, gdy tylko ustalimy termin. Gratulujemy naszym artystkom owocnych warsztatów muzycznych i reprezentowania aktywności muzycznej gminy Cedynia.

GALERIA