Wideokonferencja Wojewody Zachodniopomorskiego

Informacja z wideokonferencji Wojewody Zachodniopomorskiego  Zbigniewa Boguckiego,   która odbyła  się w dniu 12.08 br. o godz. 09.00 w ZUW w Szczecinie.

Wojewoda Zachodniopomorski wprowadził zakaz kąpieli w Odrze.

Na ww.  konferencji   Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki  przekazał następujące informacje:

Woda w Odrze jest badana przez całą dobę w ujęciach w Ognicy i Widuchowej w Gminie Widuchowa oraz na terenie Gminy Gryfino. Stan chemiczny wody nie wykazuje zagrożenia dla życia ludzi. Odnotowuje się w Odrze zwiększoną ilość tlenu. Na terenie Województwa Zachodniopomorskiego na Odrze zostaną ustawione dwie zapory mechaniczne do wyławiania ryb.

Wojewoda i jego służby nie potwierdzają zawartości rtęci w Odrze.  Jednocześnie Wojewoda Zachodniopomorski przekazał, że nie otrzymał też od  Republiki Federalnej Niemiec informacji o tym,  aby służby tego kraju stwierdziły rtęć w Odrze.

Wojewoda Zachodniopomorski  zlecił Stacjom Sanitarno -Epidemiologicznym badanie wody w ujęciach wody położonych  przy Odrze.

Zbierane będą również  śnięte ryby- koordynację tych działań będzie prowadziło  Wojewódzkie  Centrum Zarządzania   Kryzysowego  w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.

Informację przekazano Radnym i Sołtysom z terenu Gminy Cedynia.

Jednocześnie informujemy, że będziemy  przekazywać na bieżąco dalsze informacje.