W zdrowym ciele zdrowy duch!

Takie motto przyświecało organizatorom XIII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Cedyni. Trzynasta edycja  turnieju świadczy o jego coraz większej popularności. Z roku na rok przybywa chętnych zawodników, którzy chcą zmierzyć się z przeciwnikami i sprawdzić swoje umiejętności.

Turniej jest amatorski, ale wiemy, że co roku na naszej hali sportowej gościmy również zawodowych graczy. Przyjeżdżają do nas z różnych stron naszego regionu rozsławiając naszą piękną Cedynię. 

Wydarzenie zainaugurował gospodarz naszej gminy – burmistrz Adam Zarzycki, który powitał wszystkich uczestników, życząc im jak najlepszych wyników i zdrowej rywalizacji fair play.

Wspomniał również, że chciałby i będzie do tego dążyć, aby w Cedyni powstał klub tenisa stołowego.  Pamiętamy, iż przed pandemią z inicjatywy Pana burmistrza, rozpoczął działalność taki klub, teraz należy do tego powrócić.

GALERIA ZDJĘĆ

W turnieju wzięło udział 44 zawodników w czterech kategoriach. Przedstawiamy wyniki końcowe rozgrywek:

Kategoria kobiet (open)

I miejsce Ligocka Karolina

II miejsce Kędzia Hanna

III miejsce Rosa Barbara

Młodzież do lat 16

I miejsce Marchewka Miłosz

II miejsce Kruszak Antoni

III miejsce Kałużniak Wojciech

Panowie od 17 – 44 lat

I miejsce Zornig Jakub

II miejsce Olejnik Michał

III miejsce Trzópek Adrian

Seniorzy powyżej 45 lat.

I miejsce  Ciemcioch Marek

II miejsce Maciaszek Krzysztof

III miejsce Świerczej Zbigniew

Uroczystego wręczenia pucharów dokonała zastępca burmistrza Cedyni Małgorzata Karwan, która podziękowała wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i pogratulowała zwycięzcom. Podziękowała również pomysłodawcy Panu Leszkowi Kopieckiemu. Duże oklaski otrzymali dwaj panowie sędziowie Pan Sylwester Blachnierek i Pan Paweł Pasek. Piękne słowa wdzięczności i podziękowania otrzymali pracownicy Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w osobach: Mariola i Bernard Jaworscy, Katarzyna Sobala i człowiek orkiestra, jak powiedziała Pani Burmistrz – Mateusz Dominiak.

Do zobaczenia w przyszłym roku podczas kolejnej edycji!