W Cedyni tradycyjnie i zwyczajowo czyli po polsku

„W przyszłym roku też przyjadę… do zobaczenia za rok… będę na pewno na kolejnym jarmarku, u was w Cedyni jest taka wyjątkowa atmosfera… miejsce lepsze, bardziej nas widać…” – to przykłady wypowiedzi sprzedawców, rękodzielników, tych, dzięki którym jarmarki są możliwe do zrobienia.

GALERIA

Stało się już tradycją, że jarmark w Cedyni jest zorganizowany na dwa tygodnie przed świętami. Jest to bardzo dobry termin, można kupić ozdoby na choinkę oraz cuda do dekoracji naszych domów i stołów. Potrawy na nasze stoły wigilijne, jeśli potrzebujemy, zamawiamy u naszych gastronomików, którzy również reklamowali się podczas jarmarku, np. Spółdzielnia Socjalna – Przystań Smaków, będą dostarczone świeże, na dzień przed Wigilią.  

Cedynia jest zobowiązana dbać o tradycje, pamiętać o rocznicach i przekazywać najcenniejsze elementy kultury Polskiej. Gmina Cedynia to dziedzictwo historyczne, spinające klamrą ponad 1050 lat polskiej państwowości. To z pewnością zobowiązuje do pielęgnowania i pokazywania naszych korzeni.

Dlatego u nas jest zawsze zgodnie ze staropolskim zwyczajem: modlitwa, opłatek, życzenia, kolędy, prezenty dla dzieci, które rozdawał Mikołaj. W tym roku wiele osób było bardzo zaangażowanych, aby ten czas przed świętami rozpocząć w przyjaźni, z godnością i szacunkiem.

Ksiądz kanonik Dziekan Michał Kostrzewa pobłogosławił opłatek, mieszkańców i gości Gminy Cedynia.  Złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się właśnie opłatkiem i uśmiechem. Wyjątkową atmosferę wprowadził Pan Burmistrz, który złożył piękne życzenia, a następnie zaprosił wszystkich na poczęstunek szczególnie na pierogi, które osobiście kleił specjalnie na ten dzień.

Pan Adam Zarzycki, pokazał kolejny swój talent, tym razem kulinarny. To, że jest wyjątkowym gospodarzem, potrafiącym w obecnych, trudnych czasach zarządzać i odnosić sukcesy dla gminy to wiemy i doceniamy. Dla przypomnienia w tej bardzo trudnej kadencji gmina dzięki Panu Burmistrzowi otrzymała na różne inwestycje ponad 35 mln zł – taki burmistrz to prawdziwy menedżer.

Na zakończenie prosimy o przyjęcie podziękowań wszystkich sprzedających i kupujących. Dziękujemy za oprawę muzyczną Pani Kamili Rączkowskiej, która przygotowała występy dzieci, którym pięknie dziękujemy: Kamili Błaszczyk, Sabinie Strzelczyk, Lenie Wieczorek, Amelce Szablewskiej, Marice Filińskiej oraz dzieciom z Piasku: Emilce i Magdalenie Kucharskim, Kindze Pawełczyk i Sandrze Bartosińskiej.

Zdrowych i wesołych Świat!