Termomodernizacja cedyńskiej szkoły – zakończona

Kolorowe budynki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni dumnie prezentują się na wzgórzu. Termomodernizacja szkoły została zakończona. 1. marca odbył się odbiór robót budowlanych. To był długi i wymagający proces, przez który mimo utrudnień udało się z satysfakcją przejść. Przez cały czas, zgodnie z planem, odbywały się lekcje w szkole. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz rodzice wykazali się wyrozumiałością i cierpliwością, za co im dziękujemy.

Nasza szkoła stała się pionierem w dziedzinie termomodernizacji. Cały projekt nadzorowany był przez Zespół Administracyjny Szkół, na czele z panem kierownikiem i główną księgową. Wszelkie szczegóły i realizacje były uzgadniane przez ZAS z burmistrzem, czego efektem jest bezpieczna, ciepła i komfortowa placówka, z której korzystają uczniowie, nauczyciele oraz kadra administracyjna.

W Cedyni szanuje się tradycje, ale również patrzy w przyszłość. Dlatego też w szkole zostały zastosowane innowacyjne i efektywne rozwiązania. Zamontowano pompy ciepła oraz fotowoltaikę. Będą one służyły następnym pokoleniom przez wiele długich lat.

Ta inwestycja jest wizytówką gminy Cedynia. Termomodernizacja budynku cedyńskiej szkoły była priorytetem obecnej kadencji burmistrza Zarzyckiego.

Dzięki wszystkim zastosowanym innowacyjnym i ekologicznym rozwiązaniom, udało się zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery o 150 ton spalanego wcześniej węgla w sezonie.

Termomodernizacja budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni to przedsięwzięcie na skalę europejską i warto się nią pochwalić.